Home Виборче право Інформування населення
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Інформування населення
Вибори 2015 PDF Друк e-mail
 
Чи можна змінити місце голосування? PDF Друк e-mail

Чи можна змінити місце голосування?

Закон України «Про Державний реєстр виборців» виборчою адресою визначає адресу його житла або місця перебування чи іншу адресу, що замінює адресу житла виборця. Це є підставою для віднесення виборця у Державному реєстрі виборців до відповідної виборчої дільниці (місця голосування). Виборча адреса виборця визначається за зареєстрованим місцем проживання та адресою житла виборця відповідно до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні».

Місце голосування може бути змінено тимчасово. Тимчасова зміна місця голосування передбачає зміну виборчої дільниці (дільниці для голосування), до якої виборець відноситься за його виборчою адресою, на іншу виборчу дільницю (дільницю для голосування), яка визначається місцем перебування виборця у день виборів (повторного голосування) чи референдуму, без зміни його виборчої адреси.

Питання тимчасової зміни місця голосування громадянина України, який має право голосу на виборах або референдумі, врегульоване статтею 7 Закону України «Про Державний реєстр виборців» та Постановою Центральної виборчої комісії від 01 квітня 2011 року № 57 “Про забезпечення тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси”.

Законодавством встановлено, що за мотивованим зверненням виборця, який має право голосу на відповідних виборах чи референдумі, відділ ведення Державного реєстру виборців може тимчасово (на період їх проведення) змінити місце голосування (виборчу дільницю) без зміни виборчої адреси.

Наприклад, якщо проводяться вибори депутатів міської ради та міського голови, і виборець проживає на території відповідного міста, відділ ведення Державного реєстру виборців може визначити інше місце голосування лише у межах території цього міста. Ця законодавча норма застосовується подібним чином і під час інших виборів чи референдумів, залежно від їх видів та територіальних ознак.

Куди звертатися щодо тимчасової зміни місця голосування?

Заява про тимчасову зміну місця голосування виборця приймається органом ведення Реєстру за вказаним у заяві місцем перебування виборця в день виборів (повторного голосування), референдуму чи місцезнаходженням виборчої дільниці, дільниці для голосування, яку він просить визначити місцем його голосування, та за виборчою адресою заявника.

Заява виборця, виборча адреса якого знаходиться за межами України, та який перебуватиме в день виборів Президента України (повторного голосування), народних депутатів України, всеукраїнського референдуму на території України, приймається органом ведення Реєстру за вказаним у заяві місцем перебування чи місцезнаходженням виборчої дільниці, дільниці для голосування, яку він просить визначити місцем його голосування, або органом ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.

Заява виборця, який проживає чи перебуває в Україні, та перебуватиме в день виборів Президента України (повторного голосування), народних депутатів України, всеукраїнського референдуму за її межами, приймається органом ведення Реєстру за виборчою адресою заявника або органом ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.

Заява виборця, виборча адреса якого знаходиться за межами України, з проханням тимчасово змінити місце його голосування на виборах Президента України (повторному голосуванні), народних депутатів України, всеукраїнському референдумі на іншу закордонну виборчу дільницю (дільницю для голосування), приймається органом ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.

Виборець, який проживає чи перебуває за межами України, може за власною ініціативою звернутися до відповідної закордонної дипломатичної установи України щодо зміни його виборчої адреси в порядку, встановленому статтею 20 Закону України «Про Державний реєстр виборців».

При поданні заяви громадянин пред’являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, – паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України).

Заява приймається органом ведення Реєстру тільки після утворення виборчих дільниць (дільниць для голосування) на відповідних виборах або референдумі та не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування.

Яким документом засвідчується тимчасова  зміна місця голосування?

У разі задоволення заяви виборцю видається посвідчення, що підтверджує тимчасову зміну місця голосування виборця, підписане керівником відділу ведення Реєстру, який його видав, та засвідчене печаткою цього відділу. Про отримання посвідчення виборець розписується в журналі обліку посвідчень, які підтверджують тимчасову зміну місця голосування виборця.

Чи можливо відкликати заяву, на підставі якої  було змінено місце голосування?

Відкликання виборцем заяви, на підставі якої було змінено місце голосування, можливе, однак не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування.

При цьому посвідчення, що підтверджує тимчасову зміну місця голосування виборця, необхідно повернути до відділу ведення Реєстру, який його видав.

У якому випадку не може бути задоволена заява про тимчасову зміну місця голосування

Керівник органу ведення Реєстру відмовляє у задоволенні заяви особи про тимчасову зміну місця голосування з таких підстав: якщо заяву подано раніше утворення виборчих дільниць (дільниць для голосування) та не пізніше як за п’ять днів до дня голосування, та якщо встановлено, що особа, яка звернулася із заявою, не має права голосу на відповідних виборах чи референдумі.

 
Робота відділу ведення ДРВ PDF Друк e-mail

Робота відділу ведення Державного реєстру виборців райдержадміністрації у багатьох асоціюється тільки із складанням та уточненням списків виборців для виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, міського голови, для всеукраїнських та місцевих референдумів.
Але після закінчення виборчої кампанії робота відділу продовжується. Основним завданням відділу ведення Державного реєстру виборців є   ведення персоніфікованого обліку виборців, що проживають або перебувають на території району.
Відповідно до ст.22 Закону України “Про державний реєстр виборців” відділ  здійснює щомісячне поновлення бази даних реєстру виборців. Поновлення бази даних здійснюється на підставі відомостей, які надають організації та установи міста, зокрема це Первомайський РВ ГУМВС в Харківській області, управління юстиції, сільські ради.

 


 
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер