Home Прес-центр УСЗН Насильству немає виправдання!
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
PDF Друк e-mail

Насильству немає виправдання!

Насильство – найпоширеніше порушення прав людини в світі. Насилля набуло широкого розповсюдження у різних сферах життєдіяльності людини і стало однією з найактуальніших проблем сучасності. З кожним роком підвищується агресивність, жорстокість насильницьких злочинів, підвищується тяжкість їх наслідків.
Наразі триває карантин, а це означає, що деякі з нас перевелись на дистанційну форму роботи, когось відправили у відпустку чи взагалі звільнили. Окрім обов’язкової роботи вдома додається ще не менш обов’язкове приготування їжі, прибирання, догляд за дітьми. Жінки виконують принаймні у два з половиною рази більше неоплачуваної домашньої роботи, ніж чоловіки, а під час карантину ці обов’язки можуть збільшуватися ще в декілька разів.  Кожного дня ми залишаємось сам на сам зі своїми близькими та рідними людьми, а тому від цієї буденності зростає рівень психологічної напруги між рідними, через це зростає ризик випадків домашнього насильства. Ніколи непотрібно замовчувати ці випадки, і одразу дзвонити в поліцію.
Проте, щоб уникнути проявів насилля на період карантину слід дотримуватися найпростіших правил: з порозумінням ставитися до обов’язків один одного; звертати увагу на ту роботу, яка часто буває непомітною; забезпечити рівний розподіл праці вдома; а також переосмислити роль жінки в родині.
Нажаль, ми звикли бачити насилля по телевізору, стикатися з ним в повсякденному житті, але задумаймося над своєю поведінкою, над своїм життям, почнемо поважати один одного та його роботу, навчімося пробачати один одному, вірити одне одному, довіряти і все в нас вийде.
З метою упередження випадків вчинення домашнього насильства та жорстокого поводження з дітьми під час проведення карантину, повідомляємо, що в разі виникнення складної обстановки в домашньому середовищі, якщо діти зазнали будь-якого з видів насильства або стало зрозумілим, що існує загроза його скоєння, пам’ятайте, що найголовніше правило – НЕ МОВЧАТИ!

Ви завжди можете звернутися за такими номерами:
Державний кол-центр з питань запобігання домашньому насильству
15-47 -  працює цілодобово;
Національна «гаряча лінія» з питань запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0-800-500-335, або з мобільного 116-123, працює цілодобово;
Дитяча «гаряча лінія» 0-800-500-225, або з мобільного 116-111;
Урядовий кол-центр 15-45;
Оперативна лінія Національної поліції України 102;
Управління соціального захисту населення РДА (05748) 3-43-54

 
 
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер