Home Прес-центр ОДА Володимир Гройсман та Юлія Світлична відвідали НДІ протезування в Харкові
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
PDF Друк e-mail

Володимир Гройсман та Юлія Світлична відвідали НДІ протезування в Харкові

Щороку на базі цієї наукової установи допомогу отримують близько 2100 людей з інвалідністю, велика кількість із них – учасники АТО й ООС.

Під час робочої поїздки на Харківщину Прем’єр-міністр України разом із головою ХОДА ознайомився з роботою Українського науково-дослідного інституту протезування, протезобудування та відновлення працездатності. Це єдина в Україні установа, що надає широкий спектр послуг людям з інвалідністю.

«Питання забезпечення наших людей усіма засобами протезування є дуже актуальним. Насправді, в нас є дуже серйозна наукова база, але не було необхідного обладнання для того, щоб давати найкращі вироби для тих, хто цього потребує, - відзначив Володимир Гройсман. - Я був тут 2 роки назад, ми визначили, які є проблеми, яке потрібне обладнання. І зараз можна констатувати той факт, що минулого року ми виділили 60 млн, а цього року – ще 70 млн на придбання обладнання. У людей з інвалідністю є потреби, і ми маємо ці потреби задовольняти».

Голова ХОДА Юлія Світлична відзначила, що в питанні підтримки УкрНДІпротезування між керівництвом області та Урядом є повне порозуміння та співпраця.

«Особливу увагу на Харківщині ми приділяємо розвитку гуманітарної сфери. Освіта, наука та медицина - той конгломерат, який здатний перетворювати світ. В УкрНДІпротезування наука поєднується з медициною, і це поєднання є дуже ефективним, - сказала Юлія Світлична. - Пишаємося тим, що саме Харківщина стала головним центром в Україні, де надають кваліфіковану допомогу, проводять реабілітацію та і в прямому, і в переносному сенсі ставлять на ноги ветеранів АТО та ООС. Зі свого боку, робимо все від нас залежне, щоб підтримувати розвиток цієї наукової установи. Залучаємо до співпраці з харківським НДІ спеціалістів з Ізраїлю, які мають унікальний досвід роботи саме з пацієнтами, які мають складні ампутації. Знаходимося на постійному зв’язку з установою та оперативно реагуємо на потреби, що виникають».

Зараз у клініці НДІ проходять протезування та реабілітацію 115 пацієнтів. За останні 5 років співробітники інституту виконали близько 60 наукових досліджень, у результаті розробили більше 30 гармонізованих з європейськими стандартів та близько 70 нових конструкцій протезно-ортопедичних виробів та комплектувальних до них. Крім того, науковці розробили 30 нових реабілітаційних методик для відновлення рухових функцій, у тому числі комплексних реабілітаційних програм для учасників АТО та ООС з патологією опорно-рухового апарату, що виникла внаслідок вогнепальних поранень. Також на базі інституту вперше в Україні сконструювали спеціальний тренажер, в якому можливо часткове відновлення руху для дітей з ДЦП (по типу Wolker). Спеціалісти УкрНДІпротезування також проводять підготовку для фахівців інших підприємств з різних регіонів України. За останні 5 років тут пройшли навчання близько 400 фахівців.

 
 
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер