Home Прес-центр РДА Чорнобиль не має минулого часу
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
PDF Друк e-mail

26.04.2019 1423Чорнобиль не має минулого часу

26 квітня, біля пам’ятного знаку в м. Первомайський, відбулися заходи з ушанування пам’яті померлих та постраждалих внаслідок трагедії на Чорнобильській АЕС. У мітингу до 33-ї роковини трагедії взяли участь: керівництво Первомайської райдержадміністрації, Первомайської районної та міських рад, керівники та працівники структурних підрозділів райдержадміністрації та міськвиконкому, учні міських шкіл, жителі району та міста, доля яких пов’язана з Чорнобилем.
Аварія на Чорнобильській АЕС мала, має і, на жаль, ще довго матиме значний вплив, і не лише на українців. У пам’яті нашого народу це день болю, суму. І забути цей день та викреслити із нашої пам’яті – неможливо.
Чорнобиль. Гіркий полин. І скільки б не минуло років, все одно це слово полум’янітиме чорним вогнищем скорботи. Загиблих у вогні атому вшанували хвилиною мовчання і покладанням квітів та вінків до пам’ятного знаку.
«Минуло 33 роки від дня Чорнобильської аварії та тієї квітневої ночі, коли ядерна трагедія радіаційним враженням накрила сотні населених пунктів і завдала безліч непоправних людських втрат. Прикладом мужності та патріотизму є ті, хто першим прийняв на себе удар аварії, хто, ціною власного здоров’я працював в зоні радіаційного забруднення, хто, залишивши рідні домівки, став переселенцем. Чимало з них відійшли у вічність. Сумна статистика району нараховує близько 30 померлих громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Світла їм пам'ять…
Наслідки жахливої події відчутні і дотепер. Але рокам не під силу викреслити подвиг робочих, селян, медиків, інженерів, військовослужбовців, правоохоронців та інших учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, які, як кажуть у народі, назавжди залишатимуться «чорнобильцями». На даний час в Первомайському районі мешкають 40 ліквідаторів аварії та 88 постраждалих від її наслідків, 11 дітей, 5 вдів.
Сьогодні вони, герої мирних днів - безмовні та сильні духом, живуть серед нас. Водночас органи виконавчої та представницької влади району роблять усе можливе, аби громадяни відповідної категорії своєчасно отримували компенсації, пільги, пенсії, були забезпечені належним медичним обслуговуванням та оздоровленням у санаторно-курортних закладах.
Низький уклін та щира вдячність всім, чиє життя пов’язане з Чорнобилем. Добра, козацького здоров’я, довголіття, оптимізму, незгасної енергії та достатку у родинах!», - зазначив голова райдержадміністрації Володимир Павленко.
Довідка. Чорнобильська атомна електростанція, 26 квітня 1986 року, — планове виключення реактора, що тривало 20 секунд, здавалося звичайною перевіркою електрообладнання. Проте через декілька секунд в результаті різкого стрибка напруги стався хімічний вибух, в результаті якого в атмосферу викинуто близько 520 небезпечних радіонуклідів. Вибух був настільки потужним, що забруднення розповсюдилося на значні ділянки території Радянського Союзу, які наразі входять до складу Білорусі, України та Росії. За офіційними повідомленнями, відразу після катастрофи загинула 31 людина, а 600 000 ліквідаторів, які брали участь у гасінні пожеж і розчищенні, отримали високі дози радіації.
Забруднено близько 155 000 кв.км. території, що складає майже половину загальної площі території Італії. Сільськогосподарські угіддя площею майже 52 000 кв.км., а це більш ніж площа території Данії, забруднені цезієм-137 і стронцієм-90 з періодом напіврозпаду в 30 і 28 років, відповідно.
15 грудня 2000 року діяльність ЧАЄС як виробника електроенергії була припинена.


 
 
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер