Home Прес-центр ОДА Михайло Черняк провів зустріч з Георгом Мільбрадтом
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
PDF Друк e-mail

Михайло Черняк провів зустріч з Георгом Мільбрадтом

У ході зустрічі 25 квітня заступник голови ХОДА та спеціальний посланник Уряду ФРН з питань децентралізації в Україні обговорили процес створення ОТГ на Харківщині.

Михайло Черняк повідомив, що на даний момент в області створено 18 ОТГ. Усі вони об’єдналися свідомо та обдумано, а головне – є цілком спроможними, наголосив заступник керівника області.

«Важливо, що за час існування громади навчилися працювати з різними рівнями бюджетів. Вони активно долучаються до участі у різних програмах допомоги, в тому числі заснованих нашими міжнародними партнерами. Також використовують всі додаткові можливості, які надає держава. Якщо на початку реалізації реформи децентралізації всі керувалися здебільшого емоціями, то тепер при об’єднанні думають, у першу чергу, про економічні показники, розраховують, як отримувати в бюджет громади якомога більше коштів та ефективно використовувати їх для розвитку території. Для нас важливо, щоб громади, отримавши повноваження, зрозуміли свою відповідальність та навчилися жити повноцінно в нових умовах», - розповів Михайло Черняк.

Георг Мільбрадт відзначив прогрес у впровадженні реформи децентралізації в регіоні. Він висловив занепокоєння щодо того, що при утворенні ОТГ більш заможні території не матимуть бажання об’єднуватися з менш успішними.

Михайло Черняк пояснив, що перспективний план утворення ОТГ на Харківщині враховує всі фінансові та економічні складові.

«Перспективний план не є догмою, і громади мають право вносити в нього корегування. Але при цьому вони мають враховувати економічні показники, щоб на мапі громад не утворювалося «білих плям». На сьогодні в області немає неспроможних громад, впевнений, що й решта будуть успішними», - зазначив заступник голови ХОДА.

При цьому він зауважив, що у разі, якщо громади не визначаться з об’єднанням добровільно, вони матимуть зробити це згідно із законом у встановлені терміни.

«Європейський досвід свідчить про те що 100%-во добровільно провести об’єднання практично нікому не вдавалося, тому необхідно робити це за законом. Зараз наші громади мають ще змогу все обговорити і прийняти самостійне рішення», - підкреслив Михайло Черняк.

Також у ході зустрічі обговорили перспективи існування районних адміністрацій, які втрачають ресурси та можливості зі створенням громад, питання кадрового забезпечення ОТГ тощо.

 
 
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер