Home Прес-центр РЦСССДМ Зупинимо булінг разом
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
PDF Друк e-mail

11.02.2019 0901Зупинимо булінг разом

Працівники Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно зі службою у справах дітей та представником правоохоронних органів старшим інспектором ЮП Первомайського ВП ГУНП в Харківській області, капітаном поліції Олександром Сало 6 лютого 2019 року в Біляївському ліцеї для учнів 8, 9, 10, 11 класів провели інформаційно-профілактичне заняття «Зупинимо булінг разом».
Для підлітків тема булінгу особливо актуальна, оскільки саме у підлітковому віці на передній план виходять проблеми статусу дитини у колективі та стосунки з однолітками.
Образливі прізвиська, глузування, піддражнювання, підніжки, стусани з боку одного або групи учнів щодо однокласника чи однокласниці – це ознаки нездорових стосунків, які можуть призвести до цькування — регулярного, повторюваного день у день знущання. Регулярне та цілеспрямоване нанесення фізичної й душевної шкоди стало об’єктом уваги науковців і педагогів, починаючи з 70-х років минулого століття, й отримало спеціальну назву – буллінг.
Прикметною ознакою булінгу є довготривале «відторгнення» дитини її соціальним оточенням.
Найчастіше буллінг відбувається в таких місцях, де контроль з боку дорослих менший або взагалі його нема. Це може бути шкільний двір, сходи, коридори, вбиральні, роздягальні, спортивні майданчики. У деяких випадках дитина може піддаватися знущанням і поза територією школи, кривдники можуть перестріти її на шляху до дому. Навіть удома жертву булінгу можуть продовжувати цькувати, надсилаючи образливі повідомлення на телефон або через соціальні мережі.
За скоєне правопорушення батькам винних, відповідно до ст. 173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, доведеться сплатити від 850 до 1700 грн (50-100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян), а якщо скоєне вдруге або ж групою осіб – штраф сягатиме до 3400 грн (100-200 неоподаткованих мінімумів), або ж від 40 до 60 годин виправних робіт.
Якщо правопорушення вчинене малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років, їхніх батьків або опікунів каратимуть штрафом до 1700 грн або громадськими роботами на строк до 40 годин. Під санкції підпадають і керівників шкіл, які не повідомлятимуть про випадки булінгу до поліції. Соціологи кажуть, що до 40% українських підлітків потерпає від насильства у школах.

 
 
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер