Home Прес-центр Управління Держземагентства
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
PDF Друк e-mail

Графік прийому фізичних та юридичних осіб структурними підрозділами Управління Держгеокадастру у Первомайському районі Харківської області щодо надання адміністративних послуг Управлінням Держгеокастру у Первомайському районі Харківської області
Рибалко Костянтин Валерійович, юрист Головного управління Госгеокадастра в Харківській області, член Асоціації правників України (комітет аграрного права)

Преамбула

31 серпня 2016 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 580 «Деякі питання реалізації пілотного проекту з впровадженням екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру» яким передбачена реалізацію з 1 жовтня 2016 року в територіальних органах державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру, які забезпечують здійснення повноважень з узгодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки, пілотного проекту з впровадження принципу екстериторіальності узгодження проекту землеустрою.


Питання та відповіді

ПИТАННЯ

- Адміністративна послуга «Видача висновку про погодження документації із землеустрою» є невід'ємним етапом приватизації земельної ділянки та відповідно до норм постанови Кабінету Міністрів України від 01.08.2011 р № 835 надається виключно в територіальних органах Госгеокадастра міського та районного рівнів, а не через центри надання адміністративних послуг.

ПИТАННЯ

- Очікуваним результатом від впровадження даного пілотного проекту є мінімізація корупції, яка можлива при взаємодії між представниками землевпорядних організацій та посадовими особами територіальних органів Госгеокадастра

ПИТАННЯ

- Хочеться відзначити, що урядом як суб'єктом законодавчої ініціативи не вперше вживаються заходи щодо мінімізації корупційних ризиків на такому етапі процедури приватизації як узгодження проекту землеустрою. Зокрема, Законом України від 11.02.2015 № 180-VIII стаття 186-1 Земельного кодексу України було доповнено частиною восьмою, яка дозволила спростити хід узгодження проекту землеустрою. Так, територіальні органи Госгеокадастра органи, які здійснюють узгодження, у разі відмови повинні дати вичерпний перелік недоліків проекту і вказати розумний строк для їх усунення. За письмовим проханням розробника проекту цей термін може бути продовжений. Надалі в узгодженні може бути відмовлено лише тому випадку, коли не усунуті зазначені недоліки. Відмовити з інших причин або вказати нові не можна.

ПИТАННЯ

- Ключовим нововведенням даного пілотного проекту є те, що розробник проекту землеустрою буде подавати на узгодження документацію в один територіальний орган Госгеокадастра за місцем розташування приватизованої земельної ділянки, а погоджувати проект буде зовсім інший терорган, який буде обраний автоматично - програмою електронного документообігу Госгеокадастра. Система електронного документообігу Госгеокадастру за принципом випадковості вибирає терорган Госгеокадастра, який буде здійснювати узгодження проекту землеустрою, та не пізніше наступного робочого дня з дня надходження проекту передає відповідному терорганам необхідні матеріали.

ПИТАННЯ

- Територіальний орган Госгеокадастра в день надходження проекту землеустрою: приймає подані документи за описом і реєструє в системі електронного документообігу Госгеокадастра з обов'язковим нанесенням штрих-коду, який містить реєстраційний номер і дату; перевіряє відповідність проекту землеустрою в електронному вигляді - оригіналу проекту землеустрою в паперовому вигляді; вносить проект в систему електронного документообігу Госгеокадастра.

ПИТАННЯ

- Розгляд та узгодження або відмову в погодженні проектів землеустрою здійснюються експертами державної експертизи в порядку черговості їх надходження. Працівники терорганам Госгеокадастра, які здійснюють розгляд та узгодження проекту землеустрою, повинні, зокрема, скласти кваліфікаційний іспит (тестування) в Госгеокадастре і бути визначені експертами державної експертизи.

ПИТАННЯ

Розробник може перевірити стан узгодження проекту землеустрою з допомогою офіційного сайту Госгеокадастру шляхом введення реєстраційних атрибутів, зазначених на копії опису.
У разі надання висновку про відмову в погодженні проекту землеустрою розробник після усунення зауважень і пропозицій може знову подати його для узгодження.

ПИТАННЯ

Дійсно, відповідно до вимог постанови № 580 Госгеокадастру доручено до 1 жовтня забезпечити надання адмінпослуги з видачі висновку в рамках пілотного проекту через центри надання адмінпослуг, однак для цього необхідно термінове внесення змін до розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.05.2014 № 523-р.
До речі, на даний момент Міністерством економічного розвитку і торгівлі України підготовлено Проект розпорядження Кабінету Міністрів України "Про внесення змін у додаток до розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 травня 2014 № 523", в який необхідно включити норму про надання адміністративної послуги «Видача висновку про погодження документації із землеустрою »виключно через центри надання адмінпослуг

ПИТАННЯ

Якщо говорити про статистику зверненнями до територіальних органів Госгеокадастра Харківської області про отримання адміністративної послуги «Видача висновку про погодження документації із землеустрою», то з початку 2016 року цю цифру становить 7432 ув'язнення.


 
 
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер