Home Містобудівна документація Спрощений порядок введення в експлуатацію житла
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
PDF Друк e-mail

Нове в будівельному законодавстві. Спрощений порядок введення в експлуатацію житла

Нещодавно прийнято новий законодавчий документ, Наказ Мінрегіону №158, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 серпня 2018р. за №976/32428з. Він дає громадянам можливість провести спрощену процедуру введення в експлуатацію будинків, які були споруджені з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015 року. Це індивідуальні житлові будинки, садові і дачні будинки та  споруди загальною площею до 300 квадратних метрів. А також побудовані до 12 березня 2011 року будинки і споруди сільськогосподарського призначення, які за класом наслідків належать до категорії СС1, тобто невеликі споруди”.
Тепер, за спрощеною процедурою, можна оформити своє житло людям, які, не чекаючи допомоги держави, побудували житло самостійно. Зараз, згідно з новим законодавством, будинки, які відносяться до класу наслідків СС1, індивідуальні будинки та споруди загальною площею до 300 кв. метрів можна будувати без отримання дозволів, за умови, що ці будинки побудовані на землі з відповідним цільовим призначенням і власність земельних ділянок задокументована”.
Передбачається необмежений термін дії зазначеного Наказу.
Прийняття в експлуатацію об’єктів здійснюється безоплатно органом державного архітектурно-будівельного контролю протягом 10 робочих днів з дня подання відповідної заяви власниками (користувачами) земельних ділянок, на яких розміщені такі об’єкти, за результатами технічного обстеження цих об’єктів шляхом реєстрації поданої ними декларації про готовність об’єкта до експлуатації за формою, наведеною в додатку 3 до Порядку.
 Замовник (або уповноважена особа) подає з урахуванням вимог Закону України «Про адміністративні послуги» до органу державного архітектурно-будівельного контролю за місцезнаходженням об’єкта заяву про прийняття в експлуатацію об’єкта, до якої додаються: 1). Один примірник заповненої декларації;
2). Засвідчені в установленому порядку копії:
- документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою відповідного цільового призначення, на якій розміщено об’єкт;
- технічного паспорта (з відміткою про технічне обстеження), яка ставиться на схематичному плані земельної ділянки.
3). Звіт про технічне обстеження (за потреби), пронумерований, прошнурований, підписаний, та скріплений особистою печаткою сертифікованого виконавця.
Технічні паспорти, складені до набирання чинності цим Порядком, щодо індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 квадратних метрів включно, а також господарських (присадибних) будівель і споруд загальною площею до 100 квадратних метрів включно подаються за умови проставлення в них відповідної відмітки про проведення їх технічного обстеження.
Консультації та практичну допомогу у заповненні декларації можуть надавити місцеві органи містобудування, КП «Архітектурне бюро Первомайського району».

 
 
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер