Home Терцентр інформує
PDF Друк e-mail

Надання соціальних послуг в терцентрі Первомайської районної ради

Для здійснення соціального обслуговування та надання соціальних послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги за місцем проживання в територіальному центрі Первомайської районної ради функціонує відділення соціальної допомоги вдома. Основним завданням відділення є виявлення громадян, оцінювання їх індивідуальних потреб, забезпечення якісного соціального обслуговування.
У відділенні соціальної допомоги вдома 50 соціальних робітників надають соціальні послуги: догляд вдома та паліативний догляд (вдома) громадянам похилого віку, людям з інвалідністю, хворим (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування, і не мають рідних, що повинні забезпечити їм догляд та допомогу, безоплатно. Проте, обслуговування громадян вище означених категорій, які мають рідних, що повинні забезпечити їм догляд і допомогу, здійснюється за плату відповідно до тарифів на платні соціальні послуги.
За I півріччя 2018 року 591 особа отримала соціальні послуги, з них за плату 270 осіб.
Соціальні послуги надаються у відповідності з Державними стандартами, з урахуванням визначених індивідуальних потреб отримувача послуги.
Внутрішня оцінка якості надання соціальної послуги догляду вдома проводиться 1 раз на рік, для контролю за якістю надання соціальних послуг.
Заяви на обслуговування в територіальному центрі подаються до Управління праці соціального захисту населення Первомайської районної державної адміністрації.
07.08.2018 1300

Надання соціальних послуг

Відділення надання адресної натуральної та грошової допомоги надає такі послуги, як натуральна допомога та перукарська послуга.
Право на безоплатне обслуговування відділенням адресної допомоги мають:
- громадяни, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з похилим віком, хворобою, інвалідністю і не мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу, або рідні є громадянами похилого віку чи визнані інвалідами в установленому порядку.
-
07.08.2018 1301громадяни, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з похилим віком, хворобою, інвалідністю і мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу за умови, що середньомісячний сукупний дохід їх сімей нижчий ніж 1,5 прожиткового мінімуму для сім’ї .
За І півріччя 2018 року за рахунок благодійних внесків, які надійшли від приватних підприємств та фермерських господарств району у вигляді продуктів харчування та речей колишнього використання, надано натуральної допомоги 736 отримувачам на загальну суму 24517 грн. 20 коп.
07.08.2018 1302Також відділом натуральної допомоги надається перукарська послуга, безоплатно та на платній основі. За І півріччя перукар надав 618 послуг.
В разі, коли громадянин через втрату рухової активності не може відвідати відділення адресної допомоги для отримання натуральної допомоги, або перукарської послуги, адміністрація територіального центру вживає заходів для надання допомоги за місцем його проживання.
В відділенні працює пункт прийому речей колишнього використання (одяг, взуття) від населення, та пункт прокату технічних засобів реабілітації до якого звернулись та були обслуговані 51 особа (інвалідний візок - 6 шт., стул-туалет 6 шт., ходунки 9 шт., милиці підлокотні 4 шт., палиці 26 шт.)Перший випуск слухачів «Університету третього віку»

Люди похилого віку та люди з обмеженими можливостями активно відвідують Університет, реалізовуючи принцип «освіта протягом життя». Люди навчаються протягом життя з різних причин: прагнення розвитку, шанс отримати нові знання та уміння або просто особисте бажання вчитися. В Університетах для дорослих є можливість покращити знання будь-коли. Тут пропонується широкий спектр курсів і предметів навчання – від факультету «Здорового способу життя», «Декоративно-прикладного мистецтва до факультету «Інформаційних технологій».
Серед функціонуючих в Університетах факультетів кількість слухачів відвідували: факультет «Здорового способу життя» (12 осіб), факультет «Декоративно-прикладного мистецтва» (12 осіб), факультет «Інформаційних технологій» - (10 осіб).
Система занять на факультетах забезпечує створення сприятливого середовища для творчості людей старшого віку, підтримки фізичних, психологічних та соціальних можливостей, профілактики ранніх захворювань.
«Університет третього віку» - це можливість літнім громадянам та інвалідам безкоштовно отримувати певний рівень знань, умінь і навичок, здобути впевненість у своїх силах і швидше адаптуватися до умов життя. Навчання в Університеті проводиться у формі лекцій, бесід, тренінгів, теоретичних і практичних занять, самостійних робіт, дистанційних форм.
Заняття в університеті дають можливість громадянам третього віку відчути себе повноправними членами сучасного суспільства та забезпечать їм активну і творчу старість.
По закінченню навчального року директор терцентру та завідувач відділення денного перебування вручили сертифікати та висловили подяку слухачам за активну життєву позицію та побажали їм міцного здоров’я, благополуччя та всіляких гараздів. У свою чергу, слухачі дякували керівництву за постійну увагу, підтримку та надану можливість реалізувати себе.
Не дивлячись, що розпочалися університетські літні канікули, та двері відділення денного перебування завжди відчинені. Адже свою діяльність продовжують роботу гуртки «Люблю готувати», «Старт», «Дім, сад, город», ансамблю «Калина», де з радістю зустрінуть кожного, підтримають та порадять.
3Повноцінне життя з «Університетом третього віку»

Запровадження соціально - педагогічної послуги «Університет третього віку» відбулося 1 вересня 2017 року у відділенні денного перебування територіального центру Первомайської районної ради.
В «Університеті третього віку» працює три факультети: «Інформаційні технології», «Декоративно-прикладне мистецтво», «Здоровий спосіб життя», тому кожен студент знаходить собі справу по душі.
Відвідувачі факультету прикладного мистецтва навчаються вишивати хрестиком, стрічками, бісером, займаються кроєнням та шиттям. Студенти можуть своїми руками зробити ляльку - мотанку, виготовити в’язаний одяг для онуків, прикраси для костюмів театралізованих дійств.
На заняття факультету «Здоровий спосіб життя» запрошували сімейного лікаря Ірину Пилипович з консультаціями як вберегти власне здоров’я та бути в гарній фізичній формі. Подобаються відвідувачам піші переходи, прогулянки, елементи самомасажу.
Комп’ютер сьогодні необхідна річ для повноцінного життя, тому пенсіонери мають бажання освоїти комп’ютерну техніку, подружитися з комп’ютером та перестати його боятися на заняттях факультету «Інформаційні технології». Після результативних, наглядних і доступних занять слухачі радіють своїм успіхам в пізнанні комп’ютерної грамотності. Комп’ютер стає помічником пенсіонера, допомагає отримати потрібну інформацію, підвищити самооцінку.
Мета «Університету третього віку» - об’єднати літніх людей в єдину дружню команду, дати їм можливість спілкуватися, отримувати нові знання, розвивати інтелект, жити повноцінним життям крокуючи в ногу з часом.
Завдяки «Університету третього віку» люди зрозуміли – життя з виходом на пенсію тільки починається.

2

1
Про результати проведеної внутрішньої оцінки якості соціальних послуг у територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Первомайської районної ради Харківської області

Оцінка якості соціальних послуг – це процедура, яка має на меті визначити, як забезпечуються встановлені показники якості, чи відповідає послуга своєму призначенню, чи має вона позитивний вплив на отримувача.
На виконання наказу Міністерства соціальної політики України від 27.12.2013 № 904 «Про затвердження Методичних рекомендацій з проведення моніторингу та оцінки якості соціальних послуг в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Первомайської районної ради з жовтня 2017 року по січень 2018 року було проведено внутрішню оцінку якості соціальних послуг:
догляду вдома;
стаціонарного догляду;
паліативного догляду;
соціальної адаптації.
Наказом директора терцентру призначена відповідальна особа за організацію і проведення оцінки якості соціальних послуг та розроблення опитувальників для вивчення рівня задоволення отримувачів соціальних послуг, їх заповнення та аналізу. Для проведення внутрішньої оцінки якості соціальних послуг утворена Комісія, у склад якої ввійшли директор, завідувачі відділень, надавачі послуг та отримувачі послуг: догляду вдома, стаціонарного догляду і послуги соціальної адаптації; розроблено Опитувальники вивчення рівня задоволення отримувачів соціальних послуг; складено списки отримувачів послуг, які будуть охвачені внутрішньою оцінкою якості; складено графіки спостереження за процесом надання соціальних послуг.
В опитуванні взяли участь: 260 отримувачів соціальної послуги догляду вдома та 154 отримувача послуги соціальної адаптації, що склало 50% від всіх отримувачів; 12 отримувачів послуги стаціонарного догляду та 17 отримувачів послуги паліативного догляду, що склало 100% від усіх отримувачів.
Оцінка якості соціальних послуг визначається із застосуванням шкали оцінки якісних та кількісних показників якості надання соціальних послуг, наведені у додатку 4 Державних стандартів надання послуг. При проведенні внутрішньої оцінки якості надання соціальних послуг були застосовані показники якості соціальних послуг такі як: - адресність та індивідуальний підхід, - результативність, - своєчасність, - доступність та відкритість, - повага до гідності отримувача соціальної послуги, - професійність, які використовувались для виявлення відповідності наданих соціальних послуг державним стандартам цих послуг.
Комісія з оцінки якості соціальних послуг працювала поетапно: збиралися дані та показники щодо надання соціальних послуг установою, проведено анкетування, проаналізовані отримані дані, за результатами були визначені заходи на покращення стану надання соціальних послуг.
Засідання Комісії оформлені протоколами:
Протокол проведення внутрішньої оцінки якості соціальної послуги соціальної адаптації від 20.12.2017 року, складено Звіт внутрішньої оцінки якості послуги соціальної адаптації.
Протокол проведення внутрішньої оцінки якості соціальної послуги стаціонарного догляду від 27.12.2017 року, складено Звіт внутрішньої оцінки якості послуги стаціонарного догляду.
Протокол проведення внутрішньої оцінки якості соціальної послуги паліативного догляду від 28.12.2017 року, складено Звіт внутрішньої оцінки якості послуги паліативного догляду.
Протокол проведення внутрішньої оцінки якості соціальної послуги догляду вдома від 10.01.2018 року, складено Звіт внутрішньої оцінки якості послуги догляду вдома.
Комісія з проведення внутрішньої оцінки якості надання соціальних послуг підрахувала кількість статусів показників якості:

догляд вдома - «добре» – 11 (одинадцять);
«задовільно» – ;
«незадовільно» – ;

стаціонарний догляд - «добре» – 11 (одинадцять);
«задовільно» – ;
«незадовільно» – ;

паліативний догляд - «добре» – 11 (одинадцять);
«задовільно» – ;
«незадовільно» – ;

соціальна адаптація - «добре» – 11 (одинадцять);
«задовільно» – ;
«незадовільно» – ;

Оцінка якості соціальних послуг в цілому
Згідно шкали оцінки якісних та кількісних показників соціальних послуг, показники відповідають встановленому рівню – «Добре».

Узагальнений статус

Рекомендації по роботі із суб’єктом, що надає соціальну послугу

«добре»

Продовжувати роботу з надання соціальних послуг: догляду вдома, стаціонарного догляду, паліативного догляду, соціальної адаптації

«задовільно»

-

«незадовільно»

-


В установі розроблено заходи з покращення якості соціальних послуг та удосконалення діяльності терцентру.
На загальних зборах колективу терцентру підведено підсумки проведеної роботи.


 
 
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер