Home Прес-центр ОДА Ми пишаємося не тільки минулим, а й сьогоденням харківської науки. Юлія Світлична
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
PDF Друк e-mail

Ми пишаємося не тільки минулим, а й сьогоденням харківської науки. Юлія Світлична

5 січня голова ХОДА зустрілася з молодими науковцями Харківщини - лауреатами премії Президента України.

Винагороди за наукові дослідження у різних галузях отримали 13 харківських вчених. Відповідний указ Глава держави підписав 2 січня.

Юлія Світлична привітала молодих вчених з визнанням на державному рівні та побажала натхнення та успіхів у подальшій науковій роботі.

«Сподіваюся, премії Президента стануть гарним мотивом для подальшої роботи та розвитку, - звернулася керівник області до учасників зустрічі. - Харківська область має наукові традиції, вона дала Україні та світу багато відкриттів та винаходів. Тут працювали три Нобелівські лауреати. Але ми маємо не тільки наукове минуле, а й великий потенціал. Саме ви - майбутнє Харківської області. Ваші наукові здобутки дадуть нам можливість впроваджувати інноваційне виробництво, розвивати економіку та пишатися не тільки минулим, а й сьогоденням харківської науки».

«Наша перемога стала можливою завдяки багаторічній праці та ефективній системі заходів ХОДА. Чисельні державні та іноземні гранти, конкурси, стипендії - це важіль для залучення молоді до науки», - подякувала керівнику області за увагу до науки лауреат премії Президента Наталя Гринченко.

У ході зустрічі Юлія Світлична обговорила зі вченими можливості для розвитку науки, які сьогодні є на Харківщині. Зокрема, можливості участі у міжнародних проектах у рамках Харківського університетського консорціуму, а також проекти, які реалізуються Радою молодих вчених при ХОДА.

«У минулому році Рада провела багато наукових заходів, серед яких - міжнародний форум USERN, на якому ми вітали видатних науковців зі всього світу. Такі заходи - одна з можливостей заявити про себе», - зазначила керівник області.

Вона також порушила питання популяризації науки серед молоді та запросила вчених долучитися до роботи, яку проводить у цьому напрямку ХОДА.

«Наука може бути цікавою і дає змогу зробити свій внесок у розвиток світу - це потрібно донести поколінню, що підростає. Для цього ми, зокрема, організували пересувну наукову виставку Ландау-центра, яка подорожує навчальними закладами області», - розповіла Юлія Світлична.

За словами голови Ради молодих вчених при ХОДА Наталі Куфтериної, в цьому році планується багато заходів, спрямованих на популяризацію науки.

«У минулому році наша Рада за підтримки Юлії Світличної провела багато наукових заходів. У цьому році ми продовжимо цю роботу, проведемо science-week, science-fest, smart- fest - заходи, які виводять науку на вулиці, щоб популяризувати її», - розповіла Наталя Куфтерина.

Також під час зустрічі Юлія Світлична запропонувала молодим науковцям надавати свої розробки до профільних департаментів ХОДА, щоб разом знаходити можливість їх реалізації.

 
 
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер