Home Прес-центр РДА День пам’яті ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
PDF Друк e-mail

14.12.2017 1558День пам’яті ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

   Сьогодні, за участю керівництва району та міста, учасників ліквідації наслідків аварії, представників політичних та громадських організацій міста та району, а також представників ЗМІ проведено мітинг та церемонію покладання вінків і квітів до Пам’ятного знаку загиблим та померлим ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС в м.Первомайський. 

   14 грудня ми вшановуємо відважних ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. В цей день – 14 грудня 1986 року було завершено будівництво саркофагу, котрий забезпечує зберігання радіоактивних відходів на аварійному реакторі.
   У 2006 році, відповідно до Указу Президента України, саме 14 грудня встановлено Днем вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС. Цей день установлений із метою гідного відзначення мужності, самовідданості і високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків катастрофи.
   Вітаючи ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з Днем вшанування їхнього подвигу, перший заступник голови райдержадміністрації Ірина Бомко зазначила, що на території району проживає 43 ліквідатори наслідків Чорнобильської катастрофи. Ми пам’ятаємо і шануємо своїх рятівників. Адже вони ціною свого здоров’я й життя захистили нас й увесь світ від наслідків Чорнобильської трагедії. Ми не маємо права забувати про самопожертву ліквідаторів цієї аварії. Багато з цих людей не дожили до теперішніх днів. Тому, відповідно до Комплексної Програми соціального захисту населення Первомайського району учасникам аварії на ЧАЕС до пільг та компенсацій, передбачених державою, за рахунок коштів районного бюджету у 2017 році було забезпечено:
   - надання матеріальної допомоги 7 ліквідаторам та 2 вдовам померлих ліквідаторів аварії на зубопротезування;
   - до Дня вшанування ліквідаторів розпорядженням голови райдержадміністрації 10 ліквідаторам надано матеріальну допомогу.
   Також Комплексною Програмою соціального захисту населення Первомайського району передбачено оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за рахунок коштів районного бюджету. При потребі громадяни відповідної категорії мають можливість пройти санаторно-курортне лікування в санаторіях України.
   «В цілому, з метою вирішення актуальних питань, які не врегульовані на державному рівні, за ініціативи управління соціального захисту населення райдержадміністрації, в рамках районної програми в 2017 році з районного бюджету було виділено 35,8 тис. грн.
  Подвиг героїв-чорнобильців неможливо переоцінити – як не можна переоцінити значення того, що вони зробили. Героїзм, патріотизм і професійна майстерність цих людей перевірені часом. І ми не маємо права забувати про самопожертву наших земляків, ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які пройшли через усі кола ядерного пекла», – зазначила перший заступник голови райдержадміністрації Ірина Бомко.

 
 
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер