Home Прес-центр Мониторинг стану перебування засуджених 2013
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
PDF Друк e-mail

Моніторинг стану перебування засуджених
в Первомайській виправній колонії № 117

    21 лютого 2013 в Первомайській виправній колонії управління Державної пенітенціарної служби України в Харківській області (№ 117) членами районної спостережної комісії: Бондаренко Оленою Іванівною - начальником управління праці та соціального захисту населення Первомайської райдержадміністрації, заступником голови спостережної комісії; Гарібян Ольгою Ігорівною - головним спеціалістом юридичного відділу апарату Первомайської райдержадміністрації, секретарем спостережної комісії; Медведєвою Лідією Володимирівною - начальником районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, членом спостережної комісії, був проведений моніторинг стану перебування засуджених, які відбувають покарання в даній установі.


    Попередньо цей захід було сплановано на засіданні районної спостережної комісії 30.01.2013 року, де було прийнято рішення про необхідність проведення даного моніторингу, а також затверджені моніторингові карти (карта вивчення матеріально-побутового забезпечення, карта вивчення організації праці засуджених, карта вивчення медико-санітарного забезпечення), які розроблені на підставі європейських стандартів захисту прав засуджених.
    Представники спостережної комісії відвідали майстерню установи, їдальню для засуджених, пекарню по виготовленню хліба, теплиці для вирощування зелені та овочів, гуртожитки для засуджених, медичну частину установи, лазньо-пральний комбінат та клуб. Під час відвідування вище перерахованих об’єктів установи були опитані засуджені з питань умов праці, харчування, медико-санітарного та матеріально-побутового забезпечення, стосовно забезпечення належної уваги в питаннях соціальної адаптації осіб, які звільняються з місць позбавлення волі. Після цього членами спостережної комісії було здійснено прийом засуджених з особистих питань та вивчення їх проблем і потреб щодо вирішення соціально-побутових питань при звільненні.
     В цілому склалося позитивне враження від відвідування колонії. Підводячи підсумки, члени спостережної комісії прийшли до висновку, що умови утримання засуджених у колонії є задовільними і цілком відповідають чинному законодавству України.
    Але разом з цим не можна не відзначити деякі недоліки. Наприклад, членами спостережної комісії було відзначено невідповідність температурного режиму встановленим санітарним нормам. Зокрема, зафіксована температура в житлових приміщеннях, їдальні, палатах медико-санітарної частини, яка становить в середньому 15 °C, що є порушенням прав засуджених.
    Також певні сумніви викликала організація роботи магазину колонії, в якій, незважаючи на продемонстрований асортимент продукції, не було виявлено ознак постійного користування цими товарами з боку засуджених. Під час моніторингу магазин був закритий, хоча, згідно графіка роботи, в цей час він повинен був працювати. Членам комісії пояснили, що засуджені можуть відвідати магазин за попереднім записом згідно з графіком.
    На думку представників спостережної комісії, деякі моменти в здійсненні діяльності колонії вимагають змін. Зокрема, це стосується організації праці засуджених. Оскільки схвилював той момент, що в трудовій діяльності та господарському обслуговуванні установи задіяні 93 засуджених, що становить 15% від загальної кількості засуджених, які відбувають покарання в колонії. Тобто з 602 засуджених - 509 чоловіків незайнятих. Це дозволяє зробити висновок про низький рівень розвитку виробництва в колонії, що впливає на недостатнє фінансування і викликає зазначені адміністрацією колонії проблеми  матеріально-побутового забезпечення засуджених.

Секретар Первомайської районної
спостережної комісії                                                         О.І. Гарібян

 
 
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер