Home Прес-центр РДА І знову африканська чума свиней!
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
PDF Друк e-mail

08.09.2015 1657І знову африканська чума свиней!

   Згідно повідомлень державної ветеринарної та фітосанітарної служби України в 2015 році вже зареєстровано 20 випадків захворювання свиней на африканську чуму, (Київська область - 4 випадки (Броварський, Іванківський, Баришівський райони); Чернігівська область - 10 випадків (Ріпкинський, Менський, Козелецький, Новгород-Сіверський, Ічнянський, Чернігівський райони); Рівненська область - 1 випадок (Дубровицький район); Житомирська область - 1 випадок (Радомишльський район); Сумська область - 3 випадки (Глухівський, Конотопський райони); Полтавська область - 1 випадок (Пирятинський район) і тільки 5 випадків  з 20 це захворювання серед диких кабанів.
   Найяскравішим прикладом є спалах хвороби в свинокомплексі ПАТ АК «Калита» Броварського р-ну Київської області, в якому налічувалось більше 60000 голів свиней.
   Після виявлення збуднику хвороби всі свині були знищені. Це господарство зможе знову відновити поголів’я свиней тільки після 6 місяців!
   Ветеринарна служба Первомайського району нагадує:
   Африканська чума свиней (хвороба Монтгомері) - контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Захворювання передається при прямому контакті хворих тварин і здорових, через продукти зі свинини, кліщами і механічно (транспортними засобами, при переміщенні людей і тварин). Симптомами захворювання є  підвищення температури тіла тварин до 40,5-42,0С, може розвиватися кон'юнктивіт, відзначається пригнічення і задишка. З ніздрів і очей слизисто-гнійне витікання з домішкою крові. Хворі тварини більше лежать, зарившись у підстилку, мляво піднімаються, пересуваються і швидко втомлюються. Відзначають слабкість задніх кінцівок, хиткість ходи, голова опущена, хвіст розкручений, посилена спрага. На шкірі в області внутрішньої поверхні стегон, на животі, шиї, біля кореня вух помітні червоно-фіолетові плями, при натисканні вони не бліднуть.
   Смертність, залежно від перебігу, може досягати від 50 до 100%. Перехворілі тварини стають довічними вірусоносіями. Ефективних засобів профілактики африканської чуми свиней досі не розроблено, лікування заборонено. У випадках виникнення вогнища інфекції практикується тотальне знищення хворого свинопоголів'я безкровним методом, а також ліквідація всіх свиней у вогнищі в радіусі 20 км від нього. Хворі та свині які контактували з хворими підлягають забою.
   З метою запобігання занесення вірусу АЧС в господарства різної форми власності району, Державна служба ветеринарної медицини рекомендує:
- Надавати поголів’я свиней для проведення службою ветеринарної медицини щеплень проти класичної чуми свиней та їх клінічного обстеження;
- Утримувати поголів’я в закритому режимі (в господарстві, сараях), не допускати вільного вигулу свиней на території населених пунктів, особливо в лісових зонах;
- Не купувати продукти тваринного походження в місцях стихійної торгівлі;
- Не допускати контакту власних тварин із дикими тваринами та сторонніми особами;
- Щоквартально обробляти свиней і приміщення для їх утримання від комах (кліщів, вошей, бліх), постійно вести боротьбу із гризунами;
- Не використовувати боєнські відходи в годівлі свиней;
- Не завозити свиней без узгодження із державною службою ветеринарної медицини району;
   В випадках захворювання або загибелі свиней власникам тварин необхідно звертатися на «гарячу телефонну лінію» (тел.: 057-48-3-35-03) управління ветеринарної медицини в Первомайському районі або в державні ветеринарні установи по зонам обслуговування.

 
 
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер