Home Прес-центр РДА Візерунком стане рідний край
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
PDF Друк e-mail

18.05.2015 0914Візерунком стане рідний край

  14 травня в обласному центрі культури та мистецтва відбулася урочиста презентація вишитої карти Харківської області, як завершальний етап обласного конкурсу вишивки хрестиком «Візерунком стане рідний край».
  Робота над проектом тривала 1,5 року. Загальний розмір карти становить 3х3 метра. Кожен з 27 районів розробляв власний ескіз вишивки карти свого району, який безпосередньо виконали місцеві талановиті майстри.
  Первомайський відділ культури просить мешканців міста та району підтримати первомайських майстрів вишивки, взявши участь в онлайн-голосуванні з 14 травня по 20 червня. Це можна зробити на сайті ООМЦКМ (http://culture.kharkov.ua), «Культурна столиця» (http://culture.kharkov.ua), в соціальних мережах Fb (публічна сторінка «Центр культури», група «Харківський центр культури і мистецтва»), Vk (група «Харківський центр культури і мистецтва»), Twitter (Центр культури@TsentrKultury).
  Щоб підтримати земляків-первомайців, достатньо натиснути на посилання, вибрати із списку учасників конкурсу Первомайський район (№23) і проголосувати: http://www.cultura.kh.ua/uk/polls.
   Презентація проекту Первомайського району:
  Основні кольори карти Первомайського району - зелений, блакитний і жовтий. Зелений колір символізує надію, радість і благополуччя. Вишитий ріг достатку є символом багатства краю, де вирощують «... і хліб, і пшеницю, і всяку пашницю». Блакитний і жовтий - це кольори державного прапора України. Як співається в Гімні Первомайського району:
«Ну і нехай наш район не билинний.
Є свої герої у нього.
І на головному прапор України,
Є кольори району мого! »
  Первомайський район відносно молодий (заснований в 1965 році, до цього був Олексіївський район), але багатий на історичні події. Гордістю історичного минулого Первомайщини є три фортеці Української оборонної лінії - Єфремівська, Олексіївська та Михайлівська (вали збереглися дотепер), які були побудовані за наказом імператриці Анни Іоанівни для захисту південного кордону Російської імперії від татаро-турецьких набігів. Тому на карті району вишито одну з трьох фортець, над якою постає яскраве сонечко в пшеничних колосках - символ миру і благополуччя. Тобто ми здатні захистити свою землю від ворогів, щоб жити в мирі і злагоді на багатій українській землі.
  Над розробкою ескізу вишивки карти працювали:
- художник Первомайського РБК Наталія Пересипкіна;
- методист РБК Микола Фоевцев;
- режисер Ольга Павлова.
Вишивала карту народна майстриня традиційного мистецтва Любов БУГАР.

 
 
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер